Články - 23.07.2020 19:33

Brankár Realu odchytal v tejto sezóne len 7 zápasov, no získal dva tituly

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Len nedávno sa skončila najvyššia španielska futbalová súťaž, v ktorej triumfoval Real Madrid. Spolu s tímom sa tak z majstrovského titulu mohol radovať aj francúzsky brankár Alphonse Areola. Ten síce odchytal v drese Bieleho baletu len štyri duely, no napriek tomu je na zozname hráčov so ziskom cennej trofeje.

Na tom by síce nebolo nič zvláštne, avšak Areola stihol v sezóne 2019/20 odchytať tri zápasy aj v drese Parížu Saint-Germain. Z tohto klubu totiž hosťoval práve v metropole Španielska. Znamená to teda, že 27-ročný brankár získal v uplynulom ročníku hneď dva majstrovské tituly. Vo Francúzsku sa síce po koronakríze liga nedohrávala, no PSG sa stal právoplatným šampiónom.

Francúzsky gólman spečatil svoje hosťovanie z Paríža do Madridu na konci letného prestupového obdobia v roku 2019. Vtedy totiž kluby zrealizovali výmenu na brankárskom poste, keď sa novou jednotkou PSG stal Keylor Navas a opačným smerom putoval práve Areola. Po aktuálnej sezóne sa však Francúz vráti do Paríža, kde bude bojovať o stále miesto medzi troma žrďami. Možné je aj ďalšie hosťovanie, ktoré by uľahčilo prácu nielen trénerom PSG, ale zrejme aj Areolovi.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora