Články - 23.07.2020 09:04

Bývalý šampión je treťoligový. Napadol regulárnosť súťaže

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Oslavy svojho 115. výročia vzniku klubu si predstavovali úplne inak ako konfrontáciami v tretej najvyššej súťaži. Deportivo La Coruňa sa v sezóne 1999/2000 tešilo zo španielskeho majstrovského titulu a okrem toho hneď päťkrát obsadilo striebornú priečku. Tieto časy sú však do veľkej miery zabudnuté. V roku 2011 tento celok skĺzol do druhej najvyššej súťaže a z nej sa v piatok prepadol až do tretej ligy. Vedenie sa s tým však nehodlá zmieriť. Sezónu označilo za neregulárnu a proti vypadnutiu chce bojovať súdnou cestou.

La Corunčania obsadili 20. priečku a zaradili sa tak medzi kvarteto mužstiev, ktoré smeruje z La Liga II do Segunda División. Háčikom však je, že majú o zápas menej ako jeho konkurenti. V radoch ôsmej Fuenlabrady sa pred posledným ligovým kolom rozšíril koronavírus, duel bol odložený, no zvyšok 42. kola sa odohral a tabuľka sa vyvinula v neprospech slávneho tímu. Ani prípadné víťazstvo v dohrávke by už na záchranu nestačilo. "Stala sa vážna chyba, zápasy posledných dvoch kôl sa majú všetky hrať v jednotnom čase. My preto spravíme všetko, čo bude potrebné. Postup nepovažujeme za regulárny," uvádza Deportivo vo svojom stanovisku a žiada o opätovné odohranie 42. kola.

S nožom na krku Albacete a Lugo dokázali svoj posledný sezónny zápas vyhrať a ujsť od zóny zostupu. Ak by Deportivo Fuenlabradu porazilo, bodovo by síce dotiahlo Ponferradinu, no má s ňou horšie vzájomné zápasy. Preto odohraný 42. zápas nestačí a vedenie sa dožaduje "opravy" posledného kola. Pokiaľ by sa odložený zápas odohral, k žalobe by sa možno pridalo aj Elche. To momentálne drží v rukách miestenku do play-off o postup, no prípadný bod Fuenlabdrady v dohrávke by ho oň pripravil. Rovnako by tým podalo podnet za neregulárnosť, keďže súper vedel, čo matematicky potrebuje proti papierovému outsiderovi uhrať.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora