Články - 14.08.2020 18:51

Kapitán Valencie plakal, keď sa videom lúčil s fanúšikmi

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Deväť rokov verných služieb pre FC Valencia a 383 súťažných zápasov v tomto drese má za sebou španielsky stredopoliar Dani Parejo. Neodmysliteľná súčasť zostavy "netopierov" tento tím opustila a stala sa posilou ligového konkurenta z Villarrealu. Problémy okolo bývalého kapitána začali v období prepuknutia celosvetovej pandémie, kedy údajne nesúhlasil s rapídnym znížením platu. Pohneval si tým vedenie klubu a oznámili mu, že si môže hľadať nový klub.

Parejo tento fakt prijímal len veľmi ťažko a fanúšikom Valencie nahral prostredníctvom sociálnych sietí video, na ktorom situáciu vykresľoval zo svojho pohľadu. "Je to ťažký moment. Moje deti sú z Valencie a žili sme tu deväť rokov. Cítim sa ranený a už druhý deň smútim. Vždy som totiž tvrdil, že mojím zámerom bolo ukončiť tu kariéru," povedal so slzami v očiach štvornásobný reprezentant Španielska.

Počas svojho videa pritom vedenie klubu výraznejšie nekritizoval. O svojom vzťahu s majiteľom Petrom Limom povedal len toľko, že ho sotva pozná a nejaký čas s ním trávil jediný raz, keď sa predstavil ako nový majiteľ. Slzy sa mu definitívne spustili z očí v momente, keď opisoval rozhovor so svojím synom. Ten sa ho sklamane spýtal, ako môže zrazu zmeniť klub.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora