Články - 21.08.2020 12:41

Piqué pripravený na odchod. Vrátil by sa do Premier League

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Keď Barcelona minulý piatok vypadla vo štvrťfinále Ligy majstrov na Bayerne Mníchov výsledkom 2:8, Gerard Piqué ako najskúsenejší hráč na seba vzal nepríjemnú povinnosť a šiel poskytnúť rozhovor novinárom. V ňom bol poriadne ostrý. Povedal, že katalánsky klub potrebuje zásadné zmeny medzi funkcionármi, trénermi a hráčmi, pričom sám je odhodlaný odísť, pokiaľ to kompetentní vyhodnotia ako správne riešenie. Reakcie ostatných klubov na seba nenechali dlho čakať a naskytá sa mu možnosť návratu do Anglicka.

33-ročný bek bol do leta 2008 hráčom Manchestru United, ktorý rovnako na prestupovom trhu hľadá stopérov, no hľadí iným smerom. Dlhoročného španielskeho reprezentant by však chcel uloviť nováčik Premier League, FC Fulham. Tému riešia najmä média v Južnej Amerike, ktoré avizujú, že ponuka už bola oficiálne podaná a samotný futbalista je naklonený jej prijatiu. Blamáž proti Bayernu už svoju prvú obeť má. Trénera Quiqueho Setiéne nahradil Ronald Koeman. Ten v minulosti viedol Ajax, Feyenoord, Southampton, Everton, PSV, Benficu či Valenciu.

Špekulácií je okolo barcelonských hráčov viac. Tá najintenzívnejšia a najdlhodobejšia hovorí o odchode Lionela Messiho, pričom viaceré kluby naznačili, že by ho vo svojich radoch privítali bez ohľadu na to, koľko to bude stáť. O obrancu Martina Braithwaita sa zase má zaujímať West Ham a Ousmana Dembelého médiá spájali s odchodom do Manchestru United.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora