Články - 28.08.2020 19:49

Prezident bol ochotný kvôli Messimu rezignovať. Neskoro

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Hviezdneho Argentínčana Lionela Messiho už v Katalánsku pravdepodobne neudrží nič. Podľa španielskej tlače jeho otec už vybavuje prestup do Manchestru City, kde by malo dôjsť k znovunadviazaniu spolupráce s Pepom Guardiolom a posledné barcelonské zúfalé snahy o udržanie svojho útočníka stroskotali. Problémom mala byť pritom osoba Josepa Bartomeua, ktorý dokonca ponúkol svoju rezignáciu, pokiaľ by to Messiho malo udržať. Jeho ústretový krok však prišiel už neskoro.

Aj k tomu sa prezident klubu odhodlal pod nátlakom, keď sa početná skupina fanúšikov mala dobýjať do jeho kancelárie a žiadala jeho hlavu. Spoločne s neuspokojivými výsledkami katalánskeho tímu je to totiž hlavný dôvod, pre ktorý sa Messi rozhodol po dvadsiatich rokoch Camp Nou opustiť. Jediné čo Bartomeu od hráča chcel, bolo verejné vyhlásenie, že práve jeho viní za nevydarený ročník barcelonského klubu a sľúbi svoje zotrvanie. "Ak by to spravil a súčasný prezident by podal rezignáciu, funkciu by až do budúcoročných volieb zastával dočasný prezident," píše sa v stanovisku FCB.

Autorovi 31 tohtosezónnych gólov sa však do vysvetľovania svojich dôvodov príliš nechce a snahy klubu nechal prakticky bez povšimnutia. Médiá píšu, že dôvodov je oveľa viac a rozhodnutie odísť sa nezrodilo po semifinále Ligy majstrov ani po spečatení majstrovského titulu Realom Madrid. Svojou troškou údajne prispel aj tréner Ronald Koeman, ktorý mu mal oznámiť, že pod jeho taktovkou stratí väčšinu svojich doterajších privilégií a bude ho do veľkej miery považovať za zverenca, ako každého iného. To všetko "hecuje" Manchester City, ktorý je ochotný zaplatiť šesťmiestnu sumu a predať Gabriela Jesusa, Erica Garcíu aj Bernarda Silvu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora