Články - 03.09.2020 12:31

Otecko prišiel vybaviť. Messi starší vyjednáva v Katalánsku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Situácia Lionela Messiho v FC Barcelona sa dostala do evidentne bezvýchodiskovej situácie, keďže požadovaných 700 miliónov eur nedokáže zaplatiť žiaden klub sveta, no Argentínčan svoje dni v klube evidentne sčítal a uzavrel. Na pomoc preto priletel jeho otec, ktorý je zároveň agentom hviezdneho hráča. Skúsenosti s vybavovaním prestupov však nemá prakticky žiadne. Syn pôsobí v Katalánsku od útleho detstva a štarty za mužský tím zbiera od sezóny 2004/05. Medializované pritom už boli aj informácie, že absolvoval niekoľko telefonátov s Pepom Guardiolom a tým predznamenal, ktorého z nápadníkov by uprednostnil.

Prestup sa však javí ako právnicky veľmi komplikovaná záležitosti. Messi má platnú zmluvu do leta 2021 a v nej ukotvenú astronomickú výkupnú klauzulu. Bez jej zaplatenia, jednonducho povedaná, odísť nemôže napriek svojmu vehementnému trucu. Svojmu zamestnávateľovi sa nedostavil na prvý tréning v rámci letnej prípravy a neabsolvoval ani test na koronavírus. Kým Lionel sa skryl, Jorge hodlá veci riešiť. Do Katalánska priletel napriek súčasným sprísneným a komplikovaným cestovným podmienkam, no sám sa po prílete s novinármi rozprávať nechcel. Odbil ich len vetou, že "zatiaľ nič nevie".

Dôvod jeho návštevy Barcelony je však úplne zrejmý a naplánované má stretnutie s prezidentom Josepom Bartomeuom aj ďalšími poprednými mužmi klubu. Tí sa medzičasom už snažili 33-ročného rodáka z Rosaria udržať, prezident ponúkol svoje odstúpenie a ponúknuté bolo aj predĺženie zmluvy do júna 2023. Informácie z Messiho okruhu blízkych ľudí však tvrdia, že ten už o žiadne vyjednávanie nemá záujem a dôvodov na odchod sa za ostatných niekoľko týždňov nakopilo priveľa. Hanebná prehra 2:8 s Bayernom, neangažovanie Xaviho na post trénera a následné privedenie Ronalda Koemana všetkému v očiach futbalistu nasadilo pomyselnú "korunku".

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora