Články - 11.09.2020 15:12

Španielski fanúšikovia sa na tribúny tak skoro nevrátia

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Piatok je dňom "D" vo viacerých popredných futbalových ligách a štart nového ročníka má naplánovaný aj La Liga. Začína však bez fanúšikov a podľa šéfa ligy sa tí tak skoro na tribúny nevrátia. Je otázne, či sa tak vôbec stane počas sezóny 2020/21. Javier Tebas si totiž myslí, že sa treba správať zodpovedne a prítomnosť tisícov fanúšikov povolí až po vynájdení a rozšírení vakcíny proti ochoreniu.

Tvrdí pritom, že ju očakáva v januári alebo februári budúceho kalendárneho roka. Španielsky premiér je ešte väčším optimistom a hovoril o možnom decembrovom začiatku očkovania. Primera División štartuje stretnutím Eibaru so Celtou Vigo, čo je 14. a 17. celok minulej sezóny. Úvodné duely Realu Madrid a Barcelony, proti Elche respektíve Getafe, boli odložené po nabitom a náročnom programe, ktorý majster a vicemajster majú za sebou.

Obhajcom titulu je kráľovský klub z Madridu, ktorý z 38 kôl vyhral 26

Španielska liga pauzovala od marca do júna, ale po reštarte sa zaradila medzi tie, ktoré svoj program naplnili. Médiá momentálne venujú pozornosť aj konfliktu medzi vedením ligy a tamojšou futbalovou federáciou. Otázkou je hranie duelov v piatky a pondelky, na ktoré La Liga nedá dopustiť, kým šéfovia španielskeho futbalu sú za zhustenie programu do víkendov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora