Články - 20.10.2020 16:51

Nová doba v Barcelone: Koeman otvorene skritizoval Messiho

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Počas leta sa intenzívne diskutovalo o možnom odchode Lionela Messiho z Barcelony a jedným z viacerých dôvodov malo byť aj zasadnutie trénera Ronalda Koemana na lavičku. Ten, podľa mnohých, nie je práve ideálnou voľbou pre katalánsky veľkoklub, navyše avizoval, že Argentínčan pod jeho taktovkou nebude mať žiadne mimoriadne výhody a úľavy, ale počíta s ním ako so štandardným členom zostavy. 57-ročný Holanďan to dal poznať hneď v úvode ročníka, kedy má jeho tím bilanciu 2-1-1 a nachádza sa v strede tabuľky.

Z ôsmich barcelonských gólov v La Lige strelil Messi len jeden, navyše už tri kolá strelecky mlčí. To sa pri hráčoch jeho formátu považuje za výpadok formy a pridal tomu aj tréner. Ten na tlačovej konferencii povedal, že dlhodobo najlepší strelec mužstva je so svojím letným rozhodnutím zotrvať spokojný a v klube je šťastný. Zároveň však dodal, že by mal hrať lepšie. "Nemám žiadne pripomienky ani pochybnosti o jeho nasadení, ale momentálne by určite mal podávať lepšie výkony," povedal o svojom klenote, ktorý pritom ponechal na trávniku vo všetkých štyroch zápasoch plných 90 minút.

Najbližším barcelonským súperom bude maďarský majster Ferencváros Budapešť, na ktorom by sa Katalánci v Lige majstrov mali rozstrieľať. "Pokiaľ ste súčasťou Barcelony, nastavenie je také, že bojujete o trofeje v La Lige aj v Európe. Nie sme najväčšími favoritmi, ale môžeme ísť ďaleko," povedal Koeman. Na rozstrieľanie sa pritom bude najvyšší čas, pretože o štyri dni neskôr ich čaká prvé sezónne El Clásico proti Realu. Ani jeho vstup do ročníka zatiaľ nie je ideálny. Odohraných má už päť ligových zápasov a z nich len desať bodov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora