Články - 25.10.2020 13:19

Otec súdeného Jovića sa vyhráža, že do problémov namočí ďalších

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Srbský útočník Luka Jović sa kruto presviedča o tom, že pred úradmi nie je nedotknuteľný a reálne mu hrozí šesťmesačné väzenie. Dôvodom je porušenie karanténnych nariadení, keď sa počas marcovej prvej koronavírusovej vlny zúčastnil v Belehrade narodeninovej oslavy svojej priateľky. Tá sa strhla na poriadnu party, pričom útočník Realu Madrid mal po pricestovaní zo Španielska absolvovať povinný dvojtýždňový pobyt doma. Mal dokonca možnosť vykúpiť sa tým, že by zaplatil 30 tisíc eur na humanitárne účely a hrozba väzenia by tým bola stiahnutá. Túto ponuku však odmietol, veriac, že sa z problémov vyhrabe svojpomocne.

Dnes začína byť zrejmé, že sa tak nestane. Pred súdom to zafunguje ako priťažujúca okolnosť a bývalý kanonier Frankfurtu má pred sebou veľmi ťažké obdobie. Médiá dali jemu aj jeho rodine dostatočný priestor na reakciu a Jovićov otec hovorí o prenasledovaní syna za to, že je úspešný. "Srb odpustí Srbovi všetko okrem úspechu. Nebudem mať žiadne vyhlásenia, pretože ak prehovorím, veľa ľudí skončí tam, kde chce vidieť Luku. Vo väzení," povedal rozhorčene médiám na Pyrenejskom polostrove. Nechcel pritom špecifikovať ani to, či ide o iných futbalistov alebo politické špičky vo svojej vlasti.

22-ročný reprezentant Srbska sa po porušení pravidiel vyhováral na to, že nedostal správne informácie a na povinnú karanténu ho nik neupozornil. Faktom je, že pravidlá sa menili viac ako často a záležalo aj na tom, ako sa momentálne krajiny medzi sebou vnímajú. Silne zasiahnuté Španielsko však bolo vnímané ako "červené" prakticky v celej Európe a neznalosť zákona ani v tomto prípade neospravedlňuje. Otázkou ostáva akurát to, do akej miery súd obmäkčí jeho kajanie sa na Instagrame, kde sa ospravedlňoval všetkým, pre ktorých sa stal zdravotným rizikom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora