Články - 01.11.2020 12:27

Eden Hazard sa týmto výstavným gólom pripomenul po 392 dňoch

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Keď futbalista formátu Edena Hazarda neskóruje tri či štyri kolá, okamžite sa začne písať o výpadku formy a zlom období. Belgičan však nechal na seba čakať 392 dní. Presne taký dlhý bol čas medzi jeho prvým súťažným gólom za Real Madrid a zásah číslo dva. Mizériu dokázal ukončiť v ligovom zápase proti SD Huesca, ktorý Madridčania vyhrali 4:1, pribudlo im tak piate sezónne ligové víťazstvo a v neúplnej tabuľke poskočili na prvú priečku. Huesca je naďalej, ako jedno z dvoch mužstiev La Ligy, bez víťazstva.

29-ročný belgický záložník nastúpil len druhý raz v prebiehajúcej sezóne, premiérovo v základnej zostave. Na strelený gól potreboval len 40 minút a trafil výstavne. Jeho projektil z dvadsiatich metrov zapadol k pravej žrdi brankára a ten mal pritom pramalú šancu na úspešný zákrok. Jeho spoluhráči z Madridu potom pridali ďalšie tri góly a viac ako víťazstvo sa riešilo ukončenie Hazardovho čakania na presný zásah. Zranenia rôzneho druhu okresali počet jeho štartov v ročníku 2019/20 na šestnásť ligových, počas ktorých skóroval len raz. Bolo to v októbri 2019 proti Granade a od tohto momentu uplynul už viac ako rok.

​Momentálna bilancia bývalej hviezdy Chelsea v španielskom klube sú dva góly v 24 zápasoch. To nevyznieva tragicky, ale ani adekvátne 160 miliónom eur, za ktoré v júli 2019 prestupoval. V Chelsea mu na pokorenie stogólovej méty stačilo niečo málo cez tri stovky štartov a strelecký priemer tak mal neporovnateľne lepší. Počas svojej poslednej londýnskej sezóny sieť napol 21krát v súčte všetkých súťaží. Ak by mal v Reale pokračovať doterajším tempom, na rovnaký počet gólov by si ešte pár rokov počkal.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora