Články - 02.11.2020 16:18

Barcelona hlási najhorší štart ročníka od roku 2002

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalová Barcelona v nedávnej histórii prežila ročníky, počas ktorých prehrala štyri, tri či dokonca jediný ligový zápas a preťahovanie o majstrovský titul s Realom Madrid bývalo o zúfalom vyčkávaní na zakopnutie súpera. Tohtoročná bilancia bude s veľkou pravdepodobnosťou oveľa horšia, keďže po šiestich kolách majú Katalánci bilanciu 2-2-2.

Osem získaných bodov za prvý sezónny mesiac je najhorším vstupom do akcie za ostatných osemnásť rokov. Identicky na tom bolo toto mužstvo aj na začiatku sezóny 2002/03, no trpezlivosť s trénerom vydržala až do januára. Keď sa na prelome kalendárnych rokov klub nachádzal na desiatej pozícii Lous Van Gaal bol prepustený a jeho nástupca Radomir Antić kotvil na konečnom šiestom mieste. Súčasní zverenci Ronalda Koemana sú aktuálne na 12. mieste, čo sú pre Barcelončanov pozície až nepredstaviteľne nízke.


V Lige majstrov sa herná kríza Kataláncov zatiaľ neprejavuje

Prvé dva zápasy pritom boli výborné. S plným počtom bodov a skóre 7:0 naznačili, že sa turbulentné obdobie počas leta na výkonoch neprejaví, no opak bol pravdou. Aby toho nebolo málo, po šiestich rokoch rezignoval prezident Josep Bartomeu, jednou nohou na odchode je aj Lionel Messi a ďalšie problémy spôsobuje zlá finančná situácia.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora