Články - 16.11.2020 13:37

Zmena na ľavej strany obrany Barcelony? Albu ohrozuje talentovaný mladík

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Stabilnou súčasťou zostavy A-tímu FC Barcelona je od ročníka 2009/10 a mnohí si na ľavom okraji obrany nevedia predstaviť inú alternatívu. Už čoskoro by však 31-ročný Jordi Alba o svoje miesto prísť mohol a tlačí sa naň len sedemnásťročný Alejandro Balde. Produkt barcelonskej akadémie, ktorý vlastní aj pas Dominikánskej republiky, je považovaný za najväčší talent, aký za ostatné obdobie z tejto liahne vyšiel. Katalánci pritom majú s čím porovnávať. Veď v minulosti do veľkého futbalu vyslali Messiho, Xaviho, Iniestu, Puyola či Fabregasa. V Barce sa dlhší čas venovala veľká pozornosť ofenzíve a zadné rady sa medzičasom, podľa mnohých, stali veľkou slabinou.

Ronald Koeman rýchlonohého mladíka nejaký čas sledoval v mládežníckom tíme a teraz ho povolal medzi svojich zverencov. Baldemu hrá do karát viacero okolností. Mužstvo práve teraz hľadá optimálne fungujúcu chémiu v obrane a veľké finančné problémy pravdepodobne povedú k niekoľkým odchodom. Skôr či neskôr, zadák s výbornou podporou útočných výpadov by sa o svoje miesto v "áčku" prihlásil. Do roku 2011 pritom patril mestskému rivalovi, no po detskom derby v roku 2011 ho do svojich radov zlanárili "Blaugrana". Všímať si ho začali aj popredné mužstvá z Anglicka, no katalánska akadémia ho už spod svojich krídel nevypustila.

Balde už v minulom ročníku nastupoval v Mládežníckej Lige majstrov a na konte má aj prvé štarty za španielsku reprezentáciu do 18 rokov. Nepresvedčivé ôsme miesto v Primera División zrejme holandského trénera Koemana povedie k zmenám v zostave. Dravosť a nasadenie tohto beka môže byť kľúčom, hoci je veľmi otázne, či hneď po reprezentačnej prestávke. Najbližším súperom Kataláncov bude Atlético Madrid, no faktom je, že už Barca na ľavom kraji nasadzuje nedospelého mladíka. Je ním Pedri, ktorý hrá záložníka, isteného práve Jordim Albom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora