Články - 07.12.2020 15:01

Liga majstrov bez Realu aj Barcelony? Štúdia to naznačuje

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Akoby sa neisté "korona obdobie" odrazilo aj na viacerých futbalových súťažiach. Mnohé popredné tímy sa celkom trápia a na čele sa prestriedali celky, aké už dávno nie. Príkladom je aj La Liga, kde Real Madrid aj FC Barcelona citeľne zaostávajú za lídrom a veci sa budú musieť výrazne zlepšiť. Denník Marca zverejnil futbalovú štúdiu, ktorá skúmala aktuálnu formu dvoch gigantov z Pyrenejského polostrova a z nej vyhodnotila, ako by sa umiestnili, ak by v tomto trende pokračovali až do 38. kola.

Realita je taká, že by skončili mimo elitnej štvorice, tým pádom by sa nedostali do Ligy majstrov. Fanúšik si túto prestížnu súťaž dokáže bez oboch týchto celkov predstaviť len ťažko. Ide o stabilných štvrťfinalistov, pričom Barca hrala v sezóne 2018/19 semifinále, Madridčania dokonca o rok skôr triumfovali. Udržanie súčasnej formy všetkých španielskych klubov by však znamenalo, že v milionárskej súťaži bude španielsky futbal reprezentovať Atlético Madrid, Real Sociedad, Villarreal a FC Sevilla.

Zverenci Zinedina Zidana by boli piati, partia okolo Ronalda Koemana by zakotvila o priečku nižšie. Dá sa však očakávať, že výkyvy formy do plánovaného májového konca ligy ešte väčšinu účastníkov španielskej ligy pochytia a dva najslávnejšie celky musia poriadne zabrať. Prehry s Alavésom, Cádizom či Getafe sú presne tým typom zápasov a výsledkov, ktoré sa za žiadnych okolností nesmú opakovať. Inak si Real spomenie na sezónu 1999/2000 a Barcelona na ročník 2002/2003. Práve vtedy naposledy absentovali v prvej štvorke.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora