Články - 25.12.2020 12:11

Opora Atlética tipovala. Nezahrá si do marca

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Poriadne dlhý prestoj v aktuálnej ligovej sezóne si zavinil anglický futbalista Kieran Trippier, a to vlastnou nerozvážnosťou. Ako reprezentant a futbalista Atlética Madrid má, samozrejme, zakázané návštevy stávkových kancelárií, no nedal si povedať. Ešte počas leta 2019, kedy prestupoval z Tottenhamu do súčasného španielskeho pôsobiska, si podal tiket, porušil tak zákaz a FA mu vymerala trest na desať týždňov. To je obdobie, ktoré musí vydržať bez profesionálneho hrania, platí pre všetky krajiny a s veľkou pravdepodobnosťou ho pripraví o účasť na EURO 2020. Počas kvalifikácie pritom hral v troch z ôsmich zápasov.

Tridsaťročný pravý obranca svoju vinu popiera, no nezávislá regulačná komisia v Anglicku viedla svoje vyšetrovanie, v ktorom čelil obvineniu až zo štyroch prehreškov proti pravidlám. V troch prípadoch síce obhajoba Trippiera uspela a porušenie nedokázala, vo štvrtom však áno. Zaplatiť musí pokutu 70 tisíc libier a s okamžitou platnosťou dostal dištanc na akýkoľvek reprezentačný či klubový súťažný zápas. Atlético pritom s ním počíta ako so stabilným členom zostavy a v tejto sezóne nevynechal ani jednu minútu v La Lige či v Champions League. To sa teraz zmení a najbližšie si zahrá až v marci.

"Los Colchoneros" budú mať v tom čase už za sebou prvý osemfinálový duel Champions League proti Chelsea a v španielskej lige bude jeho tímu ostávať odohrať ešte trinásť zápasov. Dovtedy bude musieť kraj defenzívy riešiť bez prítomnosti Angličana a tiež je otázne, v akej forme sa po desaťtýždňovom výpadku vráti. Anglický národný tím by to teoreticky až tak ovplyvniť nemalo. Veď najbližší zápas má hrať až na konci marca. Trippier však hráva na poste, na ktorý sa intenzívne ponúkajú alternatívy v podobe Trenta Alexandra-Arnolda, Kylea Walkera či Reeceho Jamesa.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora