Články - 25.12.2020 16:58

Vtipný darček pre gólmanov - pivo za každý Messiho gól

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Vianočné obdobie je časom, kedy ide aj športová rivalita či nevraživosť bokom a spomenú si na seba aj konkurenti. Spravil to aj hviezdny futbalista Lionel Messi v spolupráci s pivovarom Budweiser. Ten nafľaškoval 644 kusov zlatého moku, čo je aktuálny počet gólov argentínskeho kanoniera za FC Barcelona. Tým prekonal rekord Pelého z jeho čias v FC Santos a pivovar k tomu pripravil zaujímavú kampaň.

Fľaškami piva obdaroval každého brankára, ktorý počas tohto obdobia od Messiho inkasoval gól. Ich počet zodpovedal počtu lôpt, ktoré si našli cestu do jeho siete a limitovaná edícia bola presne očíslovaná s heslom "kráľ piva" či "kráľ futbalu". Na zozname adresátov sa ocitlo hneď niekoľko slávnych mien. Veď barcelonský ostrostrelec prekonal Ikera Casillasa, Gianluigiho Buffona, Jana Oblaka, Petra Čecha, Kepu Arrizabalagu, Manuela Neuera či Edwina van der Saara.

"V tejto hre sa žiaden gól nerodí ľahko," hlási Lionel Messi v krátkom reklamnom videu, ktoré propaguje novú edíciu. Viacerí brankári už stihli kampaň podporiť a cez sociálne siete za milý darček poďakovali. Veľmi špecifickou postavou rozhodne je Brazílčan Diego Alves, ktorý v kariére dostal od Barcelony 48 gólov, z toho pod dvomi desiatkami je podpísaná práve hviezda tejto kampane.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora