Články - 10.01.2021 13:29

Najprv sa zo snehu tešili, potom naň Real hromžil

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Pyrenejský polostrov navštívila Perinbaba a prvý januárový víkend sa do pamäti mnohých vryl jedným z najmohutnejších snežení v novodobej histórii. Odložiť sa musel duel Atlética s Bilbaom, Getafe s Elche a okrem toho sa v náhradnom termíne odohrajú aj štyri stretnutia druhej ligy. Stretnutie Osasuny s Realom Madrid sa napriek všetkému hralo a futbalisti favorizovaného madridského tímu na tréningu pôsobili, že majú s bielej nádielky radosť. Tréning pred duelom s domácou Osasunou si spestrili guľovačkou.

"Biely balet" mal pre odloženie duelu mestského rivala veľkú šancu poskočiť na čelo La Ligy, k čomu potreboval zdolať predposledného. To rozhodne na pozitívnej nálade pridalo a na Twitteri ukázal netradičnú "rozcvičku", ktorej súčasťou bolo aj niekoľko veľkých hviezd. Ako pozitívny impulz to však k samotnému duelu nezafungovalo. Tréner Zinedine Zidane po bezgólovej remíze kritizoval rozhodnutie hrať napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam. Úroveň zápasu, podľa neho, úplne zodpovedala podmienkam.

Atlético tak má jednobodový náskok a k nemu dva zápasy k dobru. Problémov "kráľovského klubu" je však viac. Krátko po odlete bolo madridské letisko uzatvorené a domov tak po zápase nemohli odletieť. Stať sa tak má až v pondelok alebo utorok. Osasuna, ktorá v doterajších sedemnástich zápasoch vyhrala len trikrát a nachádza sa hlboko v zóne zostupu, je spokojnejšia. Čo sa týka zápasov s Realom, podľahla mu v siedmich súťažných meraniach síl po sebe, no táto séria už patrí minulosti.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Real Madrid C.F. (@realmadrid)

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora