Články - 18.01.2021 11:21

Messi dostal prvú červenú kartu v A-tíme Barcelony

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Včerajší zápas španielskeho Superpohára medzi Barcelonou a Bilbaom ponúkol veľmi nezvyčajný pohľad. Lionel Messi dostal v 120. minúte červenú kartu, prvú za svoje dlhé pôsobenie v katalánskych farbách. Athletic do veľkej miery zbúral španielske superpohárové predpoklady. Turnaj sa hrá druhý rok formou miniturnaja štyroch mužstiev, pričom Barca a Real štartujú z opačnej strany pavúka, aby na seba narazili až v prípadnom finále. Ani na druhý pokus si ho však neužili. Baskovia si najprv poradili s madridským celkom 2:1 a o tri dni neskôr s Barcelonou 3:2 po predĺžení.

Pre favorita finálového zápasu to bolo ďalšie podčiarknutie zlej formy a rozpoloženia, v ktorom sa nachádza a nervy na uzde neudržala ani najväčšia hviezda. Messi úplne zbytočne poslal k zemi Asiera Villalibreho a okrem vylúčenia mu hrozí aj štvorzápasový dištanc. Strelecky Argentínčan celý duel mlčal. Bol to dvojgólový spoluhráč Griezmann, ktorý držal tím blízučko k zisku trofeje, ale v 90. minúte padol vyrovnávajúci gól. Na začiatku predĺženia Bilbao skórovalo opäť a vedenie už udržalo.

120. minúta potom priniesla červenú kartu pre Lionela Messiho, ktorý podobný moment zažil prvý raz za 753 zápasov v "áčku" Barcelony. Istý má trest minimálne na dva zápasy, no v priebehu tohto týždňa má disciplinárna komisia vyrieknuť ortieľ, či k nemu niečo málo nepridá. Tréner Ronald Koeman sa na pozápasovej tlačovej konferencii kapitána zastal. Povedal, že pri takom počte priestupkov spáchaných naňho, mal aj Messi právo vybuchnúť. Počas celej kariéry šlo pritom len o štvrtú červenú kartu 33-ročného útočníka. Dve za národný tím a jednu spred šestnástich rokov, keď ešte hral za rezervný tím Barcelony.