Články - 20.01.2021 21:12

Nový tréner na obzore, "béčko" Atlética by mala trénovať hviezda

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Vyšlo to Lampardovi, Xavimu či Gerrardovi, skúšať to budú ďalší. Trénerskú kariéru si po aktívnom hráčskom pôsobení hodlá vyskúšať aj bývalý útočník Fernando Torres. Účastník troch majstrovstiev sveta odohral 351 zápasov za Atlético Madrid a prvé manažérske kroky pravdepodobne spraví práve v týchto farbách. Nenahradí však Diega Simeoneho, ale viesť by mal rezervné mužstvo. Nejde o mimoriadne senzačnú ani náhlu správu. Tridsaťšesťročný Španiel pri "béčku" pôsobí od konca svojej hráčskej kariéry, ale až teraz sa stáva šéfom lavičky. Hlavným koučom bol doteraz Nacho Fernández, ktorý svojho času pôsobil na pozícii asistenta v Getafe.

Fanúšikov na sociálnych sieťach zaujalo aj to, ako sa nafúkli ruky bývalého kanoniera

Atlético si od Torresa sľubuje, že bude schopný vyťahovať mladé nádeje. Sám bol kapitánom tímu už v 19 rokoch a následne prestúpil do Liverpoolu, Chelsea, AC Milána, vrátil sa do Atlética a svoje posledné profesionálne zápasy odohral v Japonsku. Počas svojej kariéry zozbieral množstvo ocenení a trofejí, z ktorých najhodnotnejší je určite titul majstra sveta 2010 či dva honory najlepšej európskej reprezentácie. Vo farbách londýnskeho zamestnávateľa vyhral napríklad aj Champions League.

B-tím Los Colchoneros pôsobí v Segunda División, čo je v španielskej hierarchii treťou najvyššou súťažou a rozdelená je do viacerých skupín. Tento celok je súčasťou skupiny, v ktorej sa konfrontuje napríklad s rezervou konkurenčného Realu, Getafe ale aj prvým tímom Baleárskych ostrovov. Primárnou úlohou tohto výberu je vychovávať budúcich hráčov A-tímu, čo sa podarilo v minulosti napríklad v prípade Kokeho, Davida De Geu, Javiera Manquilla, Saúla Ňígueza či Bona. Španielska tlač už teraz špekuluje, aké má Torres šance na to, že v dohľadnej budúcnosti nahradí Diega Simeoneho. Ten je trénerom madridského tímu od januára 2012, tento rok intenzívne pracuje na zisku druhého majstrovského titulu. Vo futbalovom svete je pritom veľmi žiadaný.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora