Články - 02.01.2019 08:43

Sociálne siete vyjadrili masívnu podporu Koulibalymu

Zdroj: huste.tv/Instagram

O talianskom futbale a fanúšikoch predovšetkým sa v nedávnej dobe popísalo veľa negatívneho. Podiel na tom mali aj ultras milánskeho Interu, ktorí sa pustili do rasistického urážania Kalidoua Koulibalyho. Podľa odborníkov sa Senegalčan radí medzi desiatku najhodnotnejších hráčov celej Serie A. Ako neapolská opora býva občas terčom zlosti fanklubov iných celkov, no opičie zvuky by pritom znieť nemuseli. Milánčania si ich napriek tomu v zápase 18. kola neodpustili. Hralo sa pritom vo vianočnom čase, Inter doma vyhral 1:0 a Koulibaly schádzal z trávnika po druhej žltej karte. Jeho meno v súvislosti s rasizmom domácich napriek tomu naplnilo médiá.

Klubu, ktorý sa prostredníctvom svojho publika previnil, budú na dva domáce zápasy zatvorené tribúny. Priaznivci po celom svete, a nielen tí neapolskí, zatiaľ prejavujú prostredníctvom sociálnych sietí masívnu podporu 27-ročnému bekovi. Na veľké množstvá nechali vyrobiť masky na tvár s Koulibalyho podobizňou a aj tričká, na ktorých je zobrazená jeho tvár alebo aspoň meno. Práve takto odetí Neapolčania odfandili víťazný ligový zápas s Bolognou a pod hashtagom s jeho menom nájdete na Instagrame veľké množstvo fotografií vyjadrujúcich podporu Afričanovi. Ten sa po zápase s Interom nechal počuť, že je na farbu svojej pleti hrdý.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Ghoulam Faouzi (@ghoulam.faouzi),

Striktné stanovisko k veci zaujal aj coach Carlo Ancelotti. Ten tvrdí, že sa nestalo počas jeho kariéry prvý raz, že začul podobné prejavy voči niektorému z jeho zverencov. Ak by sa niečo také malo v tejto sezóne opakovať, svojich zverencov stiahne z hracej plochy a bude žiadať pre súpera prísny trest. "Môže sa stať, že budeme nútení obstarať riešenie situácie svojpomocne a prestať hrať. Aj ak by nás to malo stať zápas, zídeme z hracej plochy a sme pripravení to spraviť," povedal pre talianske médiá bývalý tréner Realu Madrid, PSG, Juventusu či Chelsea. Podporu Koulibalymu pritom neapolský klub nevyjadruje po prvý raz. Podobne reagoval aj na primitívne prejavy fanúšikov Lazia v roku 2016.