Články - 20.07.2019 23:06

Juventus pobúril viacerých konzolových hráčov

Zdroj: huste.tv

Na celkom zvláštnu novinku si v novej edícii konzolovej hry FIFA budú musieť zvykať jej hráči. Chýbať bude 35násobný majster Talianska a dvojnásobný šampión Ligy majstrov. Práva na Juventus sa podarilo získať vydavateľovi konkurenčného Pro Evolution Soccer a deliť sa o ne nehodlá. Bola to pritom práve táto hra, ktorá sa na trhu objavila neskôr a väčšinu názvov klubov a štadiónov musela uvádzať v neoficiálnych, upravených či skomolených podobách.

Hoci sa Pro Evolution Soccer podarilo na čas nájsť dieru na trhu a zlanáriť na ňu mnohých hráčov, aj práva na Ligu majstrov a Európsku ligu im minulý rok silnejší konkurent vyfúkol, čím opäť vystúpil na neohrozený trón medzi futbalovými hrami. Japonskí tvorcovia sa preto vydali opäť inou cestou a vybojovali exkluzívne práva na konkrétny klub, navyše na taký, ktorého hviezda bola dva roky po sebe na obale hry FIFA.

Juventus bude tak v ročníku 2020 nahradený mužstvom Piemonte Calcio a dobrou správou pre podporovateľov tejto hry je aspoň fakt, že mená hráčov nebudú musieť byť skomolené, ako to v podobných prípadoch dopadalo v minulosti. Sedieť však nebude názov klubu, štadióna a dizajn dresov. Partnerstvo medzi konzolovou hrou a talianskym klubom má trojročné trvanie a predstavené bolo exkluzívnym videom. Sklamanú hru FIFA medzitým už na sociálnych sieťach viacerí vysmievajú, ako bude vyzerať neautorizovaný Juventus či Cristiano Ronaldo. Tí triezvo uvažujúci sa začínajú obávať, či táto vojna nebude pokračovať a či v budúcnosti nebude vlastniť jednu polovicu mužstiev konkrétnej ligy jeden vydavateľ a druhú konkurent.