Články - 27.07.2019 12:19

Gól ako na zlatom podnose, no kapitán Fiorentiny zlyhal

Zdroj: huste.tv/Twitter

Talianska Fiorentina má na futbalovom Champions Cupe za sebou už tri zápasy. Na víťazstvo proti mexickej Guadalajare sa jej nepodarilo nadviazať s Arsenalom, prehrala 0:3, a ani s Benficou, ktorej podľahla 1:2. Podiel na tom niesol aj jej kapitán Marco Benassi. Sedemgólový strelec z minulej sezóny mohol talianske mužstvo poslať do vedenia v úvode druhého polčasu. Stačilo trafiť prázdnu bránu asi zo štyroch metrov.

Ako však je zrejmé z kontextu tohto článku, nedokázal to. Rýchly výpad Dušana Vlahoviča bol v páde zakončený len do ľavej žrde, no lopta sa odrazila k Benassimu, ktorý bol absolútne nestrážený. Defenzíva Lisabončanov len bezmocne sledovala, ako so šancou naloží a ten bránu prestrelil.

Na ďalšiu zmenu skóre sa čakalo až do nadstaveného času a výhru Portugalčanom vystrelil Brazílčan Caio. Vzhľadom na priebeh duelu šlo o víťazstvo zaslúžené. Fiorentina za deväťdesiat minút vyslala jedenásť streleckých pokusov, z toho štyri presné. Benfica mala v oboch týchto štatistikách na konte dvojnásobný počet a nakoniec strelila aj dvojnásobný počet gólov.