Články - 30.07.2019 16:29

Ocenený Ronaldo priznal, kam by sa rád vrátil

Zdroj: huste.tv/youtube

Sporting Lisabon ho vychoval, v Manchestri United sa stal hviezdou svetového formátu a ako hráč Realu Madrid zozbieral množstvo individuálnych aj tímových ocenení. Je preto celkom zrejmé, že každý z týchto klubov si želá, aby sa Cristiano Ronaldo jedného dňa doň vrátil a pripomenul svoje nesporné kvality. Portugalčan v minulosti dostal viackrát otázku o možnom návrate do bývalého klubu a takto "zaflirtoval" najmä s fanúšikmi United. Medzičasom však prišiel ďalší prestup, možno nie ideálny.

Také niečo naznačil počas ceremoniálu na oceňovaní Marca Leyenda, kde sa v príhovore venoval najmä mužstvu, za ktoré hral celé desaťročie a päťkrát sa ako jeho hráč stal najlepším futbalistom sveta: "Mrzelo ma, keď som opúšťal Real Madrid. Chýba mi aj Manchester United, ale kvôli životným okolnostiam Madrid viac. Narodila sa tam moja partnerka aj moje deti," Viac ako futbalovým zážitkom, sa venoval tým osobným a páčil sa mu napríklad aj život v hlavnom meste Španielska. "Precestoval som veľa, ale na svete je len zopár miest ako Madrid. Veľká časť tohto ocenenia je odmenou za to, čo som dokázal tam. Je to španielska trofej, a to ma napĺňa hrdosťou," dodal držiac ocenenie športového periodika, ktoré si v minulosti prebral už aj Novak Djokovič, Muhammad Ali, Usain Bolt, Michael Phelps a popri nich mnohí futbalisti.

Záverom svojej reči trochu sklamal manchesterských fanúšikov. Tým viackrát naznačil, že by sa na Old Trafford rád vrátil a gól proti tomuto klubu v Lige majstrov "oslávil" ospravedlňujúcim gestom. Teraz to však vníma dosť odlišne. "Ďakujem všetkým, ktorí mi k tomuto oceneniu pomohli, som naň skutočne hrdý. Verím, že sa do Madridu v krátkom čase vrátim," uzavrel na prekvapenie viacerých prítomných novinárov a hostí. Veď v Turíne má za sebou len prvú sezónu, Juventus s prehľadom ovládol Serie A, Ronaldo bol najlepším strelcom mužstva, no v celoligových streleckých štatistikách mu patrilo až tretie miesto a sklamala aj Liga majstrov, kde mužstvo vypadlo už vo štvrťfinále.