Články - 02.08.2019 11:00

Ronaldovi sa nechcelo hrať, Kórejčania sa budú súdiť

Zdroj: huste.tv/youtube

Nepríjemnosti po svojom pobyte v Kórejskej republike musí riešiť taliansky Juventus. Ten mal na piatok v Soule naplánovaný prípravný zápas s výberom najväčších hviezd K-League a je zrejmé, na ktorého hráča z kádra Talianov sa fanúšikovia tešili najviac. Aj predzápasové plagáty boli primárne orientované na Cristiana Ronalda, no ten pred zápasom oznámil svojmu coachovi, že sa mu hrať nechce. Remízu 3:3 tak odsledoval len z lavičky náhradníkov, no to sa domácim vôbec nepáčilo.

Lístok na tento exhibičný zápas stál v prepočte asi 50 eur a vyše šesťdesiattisícový štadión sa zaplnil veľmi slušne. Po záverečnom hvizde sa však začali kopiť sťažnosti fanúšikov a kórejskí právnici tvrdia, že ich pokojne môžu byť desiatky tisíc. Pred duelom totiž bola spísaná zmluva, podľa ktorej Ronaldo aspoň jeden polčas odohrá. Do čelných predstaviteľov Juventusu sa okamžite začali navážať aj miestni novinári a najviac odvahy nazbieral jeden zo šéfov klubu Pavel Nedvěd.

"Taktiež by som bol rád, ak by Ronaldo hral. Ale on nechcel. Ospravedlňujem sa, ale nič s tým neurobím," vyhlásil verejne bývalý český reprezentant. Faktom je, že portugalská hviezda zatiaľ prípravu absolvuje vo veľmi úspornom režime a počas troch zápasov jeho vyťaženosť nepresiahla v súčte 150 minút. Proti Interu Miláno si zahral v Singapure celý zápas a pred meraním síl s Kórejčanmi sa cítil unavene. Klubu tak však spôsobil problémy. Právnici avizujú, že popri podvode a porušení zmluvy si budú nárokovať aj ušlý zisk či vykompenzovanie psychickej ujmy fanúšikov, pre ktorých to mala byť športová akcia leta.