Články - 03.08.2019 13:51

Hancka si vyhliadol slávny český klub. Bude sa sťahovať

Zdroj: sita

Slovenský futbalový reprezentant Dávid Hancko absolvuje sezónu 2019/2020 v Česku. Na spolupráci sa dohodol so Spartou Praha. Dvadsaťjedenročný Prievidžan je kmeňovým hráčom talianskeho klubu AC Fiorentina, no tréner Vincenzo Montella s ním nerátal do ďalšej časti prípravy. Preto mu vedenie klubu umožnilo odchod na hosťovanie.

Sparta chcela Hancka získať už vlani zo Žiliny, no talianska Fiorentina vtedy ponúkla viac, sumu približne 3,7 milióna eur. "Dojmy mám zatiaľ tie najlepšie. Hneď, ako som sa dozvedel, že sa rieši môj príchod do Sparty, nemohol som dočkať, až sa to dotiahne. Sparta je skvelý a veľký klub," povedal Hancko v rozhovore pre oficiálny web Sparty. Priznal tiež, že v v hre boli aj iné možnosti. "Cítil som však, že toto je správna voľba," doplnil Hancko.

Dávid Hancko pôsobil do leta 2018 v MŠK Žilina, v talianskej Serii A debutoval za Fiorentinu 22. septembra 2018 v súboji proti SPALu Ferrara. V uplynulom ročníku nastúpil iba v piatich ligových stretnutiach a absolvoval iba 281 minút. Okrem toho debutoval v reprezentačnom drese Slovenska a pod vedením trénera Pavla Hapala odohral v štyroch súťažných dueloch kompletnú minutáž.