Články - 09.08.2019 17:46

Škrtel sa definitívne upísal účastníkovi Ligy majstrov

Zdroj: sita/youtube

Bývalý kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel bude pôsobiť v talianskom klube Atalanta Bergamo. Skúsený 34-ročný rodák z Handlovej v piatok dopoludnia pricestoval na Apeninský polostrov, kde sa podrobil lekárskej prehliadke. Podvečer sa už sociálnymi sieťami šírili správy o spečatení transferu. Viaceré z nich boli podložené aj fotografiou, na ktorej Škrtel pózuje s dresom Atalanty Bergamo s číslom 37 a jeho priezviskom.

Škrtel v ostatných troch sezónach hrával za turecký klub Fenerbahce Istanbul. Podľa webu calciomercato.com sa s Talianmi dohodol na ročnom kontrakte a počas ročníka 2019/2020 zarobí približne milión eur. Do Bergama zamieril ako voľný hráč po tom, ako mu pred niekoľkými týždňami skončila zmluva pri Bospore.

Účinkovanie v Bergame bude pre Škrtela zaujímavé aj zo športovej stránky. Tím trénera Gian Piera Gasperiniho v uplynulom ročníku postúpil do finále Coppa Italia a v Serie A obsadil konečné 3. miesto za Juventusom Turín a SSC Neapol, vďaka čomu sa v tejto sezóne predstaví v skupinovej fáze Ligy majstrov.


Okrem osem rokov trvajúcej anabáze v Liverpoole zanechal stopu aj v tureckej a ruskej lige

Účastník MS 2010 v JAR aj ME 2016 vo Francúzsku v minulosti vyše osem rokov hrával za anglický FC Liverpool. V októbri 2019 by mal absolvovať oficiálnu rozlúčku s reprezentačným dresom, ktorému dal "zbohom" vo februári 2018. V nedávnom období sa jeho meno skloňovalo aj v súvislosti so záujmom iného tureckého klubu Istanbul Basaksehir či škótskeho Glasgowa Rangers, v zime ho dokonca chcel aj španielsky klub FC Barcelona.