Články - 12.08.2019 20:17

Prospešná zmena: Lukaku debutoval v Miláne vo veľkom štýle

Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalová história si pamätá množstvo hráčov, ktorým jeden klub sedel perfektne, no v mnohých iných sa nevedeli uchytiť ani z polovice tak úspešne. Do tejto kategórie sa možno zaradí aj Romelu Lukaku. Ten si meno spravil v Anderlechte, padalo mu to aj vo farbách Evertonu, zatiaľ čo Chelsea ani Manchester United v ňom nenašli očakávaného superstrelca, hoci v poslednom spomenutom klube držal chvályhodný priemer s gólom v každom druhom súťažnom vystúpení. Od nového ročníka bude zarezávať v drese Interu Miláno a novým fanúšikom sa nemohol predstaviť lepšie.

Belgičan vo svojej premiére v modro-čiernych farbách nastrieľal štyri góly a svoje ofenzívne kvality tak ukázal v najlepšom možnom svetle. Súperom milánskeho klubu bol Virtus Bergamo, účastník štvrtej najvyššej talianskej súťaže, na ktorom si chceli zverenci Antonia Conteho zvýšiť sebavedomie dva týždne pred štartom Serie A. Výhra 8:0 tento účel splnila.

Samotný výsledok tréningového zápasu, ako ani štyri góly Lukakua, mimoriadne preceňovať netreba. Zahrať si s osemnásťnásobným majstrom Talianska bola pre malý klub obrovská skúsenosť, no Nerazzurri nastúpili v tréningových súpravách bez menoviek a čísel dresov. Okrem belgickej posily našli Milánčania v zápase už len ďalších dvoch strelcov. Stredopoliar Matías Vecino a mladučký útočník Sebastiano Esposito.