Články - 14.08.2019 17:30

Obávaného lídra ultras Lazia zastrelili v mafiánskom štýle

Zdroj: huste.tv

Spomedzi veľkých a vyspelých futbalových súťaží sú pravdepodobne najobávanejšie ultras skupiny na Apeninskom polostrove a medzi špičkou sú aj tí z Lazia Rím. Ich líder počas minulého týždňa prišiel o život, a to chladnokrvným spôsobom, aký poznáme zo sicílskych filmov zo sedemdesiatych rokov. Vrah si naňho počkal za denného svetla v Acqueduc parku a odviedol špinavú prácu.

Fabrizio Piscitelli, v týchto kruhoch známejší pod prezývkou Diabolik, bol mužom s bohatou kriminálnou minulosťou a spomedzi obávaných členov ultras skupín mu v Taliansku možno patrilo aj absolútne prvenstvo. Popri tom sa podľa polície intenzívne podieľal aj na obchode s drogami a zoznam ľudí, ktorým mohol ležať v žalúdku je viac ako široký. Samotné fanúšikovské jadro Lazia okupuje počas zápasov severnú tribúnu Olympijského štadióna v Ríme a svoju neslávnu povesť si buduje desiatky rokov napríklad aj fašistickými, rasistickými a antisemitskými prejavmi. AS Rím má ako jeho odveký rival zase ľavicovo naklonených fanúšikov.

Jadro Lazia má vo svojich stanovách napríklad aj pravidlo, podľa ktorého ženy nesmú sedieť v nižšom ako jedenástom rade tribúny, ktoré sú nebezpečné a počas ligového duelu občas aj pod paľbou svetlíc či delobuchov. "Vyzývame tých, ktorí si vybrali štadión ako alternatívu romantického dňa vo Villa Borghese, aby si vybrali iné miesta" píše sa v stanovách. Nadštandardné vzťahy pritom udržiavajú s fanúšikmi West Hamu, ktorí však už zďaleka nemajú takú hrozivú povesť, ako pred tromi desaťročiami.