Články - 21.08.2019 15:06

Ribéryho posledný prestup? Na sklonku kariéry okúsi Taliansko

Zdroj: sita/Instagram

Francúzsky futbalový krídelník Franck Ribéry predĺži svoju kariéru v jednej z elitných európskych súťaží. Bývalý reprezentant "krajiny galského kohúta" zamieril do talianskej Serie A, na spolupráci sa dohodol s klubom AC Fiorentina. Rodák z Boulogne-sur-Mer v stredu priletel do Florencie a definitívne spečatil svoj príchod do kádra "fialiek".

"Pred príchodom do Florencie som sa rozprával s Lucom Tonim, ktorý mi povedal, že AC Fiorentina je skvelý klub a mesto je nádherné. Som veľmi šťastný," cituje Ribéryho oficiálny web talianskeho klubu. Skúsený ofenzívny hráč dostal po ukončení spolupráce s Bayernom Mníchov lukratívne ponuky aj zo Saudskej Arábie alebo Ruska, ale napokon uprednostnil angažmán na Apeninskom polostrove. Taliansky klub oficiálne potvrdil Ribéryho príchod až v stredu. Samotný hráč na sociálnej sieti Instagram už skôr naznačil, že si našiel nového zamestnávateľa, keď pridal fotku s popisom "pripravený na novú výzvu".

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ACF Fiorentina (@acffiorentina),

Tridsaťšesťročný krídelník strávil predchádzajúcich dvanásť sezón v nemeckom Bayerne Mníchov. S Bavormi získal deväť bundesligových titulov, šesť prvenstiev v Nemeckom pohári a jednu trofej v Lige majstrov.