Články - 23.08.2019 14:30

Mrazivé momenty. Ribéry spôsobil po príchode do Florencie ošiaľ

Zdroj: sita, youtube

Francúz Franck Ribéry podpisom zmluvy s tímom AC Fiorentina vyvolal v metropole Toskánska veľký futbalový ošiaľ. Jeho oficiálne predstavenie na Štadióne Artemia Franchiho si nenechalo ujsť približne 12-tisíc fanúšikov a niektorí z nich mali to šťastie, že sa mohli s 36-ročným futbalistom odfotiť, prípadne získať jeho autogram.

Predstavenie novej akvizície klubu z Florencie sprevádzali svetelné efekty v tímových farbách. Za tónov známej piesne "Eye of the Tiger" vstúpil Ribéry na hraciu plochu, kde si niekoľko sekúnd zažongloval s loptou a následne sa pozdravil s divákmi. Fiorentina bude iba jeho tretím zahraničným angažmánom. Okrem francúzskych klubov si krátko obliekal dres tureckého Galatasaraya Istanbul a známy je najmä zo svojho pôsobenia v Bayerne Mníchov (2007-2019). Za klub z metropoly Bavorska odohral celkovo 425 súťažných zápasov a v roku 2013 prispel k triumfu v Lige majstrov.

Pred dvanástimi rokmi, keď Ribéry prestúpil do Bayernu, sa legendárny nemecký futbalista Franz Beckenbauer vyjadril, že to bolo ako vyhrať v lotérii. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to novinári spomenuli, na čo však Francúz pohotovo zareagoval. "Dúfam, že môžem byť víťazným tiketom v lotérii pre Fiorentinu, pretože za mňa nič nezaplatili," povedal Ribéry. Organizácii "La Viola" sa upísal na dva roky.

Rodák z Boulogne-sur-Mer by mal zasiahnuť už do sobotňajšieho zápasu, keď "fialky" pri ligovej ouvertúre privítajú na domácom trávniku SSC Neapol. Pre Ribéryho to bude výnimočný duel, keďže tím talianskeho vicemajstra momentálne vedie jeho bývalý tréner z Bayernu Carlo Ancelotti. Fiorentina takisto túži prelomiť 50-ročné čakanie na ligový titul, respektívne ukončiť 18-ročné obdobie bez zisku akejkoľvek trofeje.