Články - 31.08.2019 14:45

Chielliniho čaká dlhá prestávka, na tréningu utrpel vážne zranenie kolena

Zdroj: sita, youtube

V minulotýždňovom úvodnom zápase nového ročníka najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2019/2020 strelil na ihrisku v Parme jediný gól duelu, na tie ďalšie si však bude musieť ešte počkať. Kapitán talianskeho šampióna Juventus Turín Giorgio Chiellini si na tréningu roztrhol predný krížny väz v kolene a musí podstúpiť operáciu.

Klub z metropoly Piemontu neuviedol, ako dlho bude 35-ročný rodák z Pisy absentovať. Pri podobných zraneniach však býva nútená prestávka od troch do šiestich mesiacov podľa závažnosti zdravotnej indispozície.

Chielliniho zranenie sa udialo v predvečer sobotňajšieho ligového šlágra proti najväčšiemu protivníkovi "starej dámy" v ostatných sezónach - SSC Neapol, a menej ako tri týždne pred začiatkom skupinovej fázy Ligy majstrov, v ktorej sa Juventus stretne s Atléticom Madrid, Bayerom Leverkusen a Lokomotivom Moskva.

Chiellini pôvodne figuroval v nominácii trénera talianskej reprezentácie Roberta Manciniho na septembrové zápasy kvalifikácie ME 2020 proti Arménsku a Fínsku. V menoslove nominovaných ho napokon nahradil zadák rímskeho Lazia Francesco Acerbi.