Články - 02.09.2019 15:59

Lukaku rozhodol zápas a rasisticky ho urážali. Tréner nič nepočul

Zdroj: sita/youtube

Nedeľňajší večerný triumf hráčov Interu Miláno v druhom kole najvyššej talianskej futbalovej súťaži Serie A nad domácim Cagliari 2:1 mal jednu veľkú škvrnu. Autor víťazného presného zásahu Romelu Lukaku, ktorý do Interu prišiel pred aktuálnou sezónou z Manchestru United, sa stal terčom rasistických pokrikov priaznivcov domáceho kolektívu. Dvadsaťšesťročný Belgičan v 72. minúte večerného duelu premenil pokutový kop, čím pre Milánčanov zariadil tri body.

Kouč Interu Antonio Conte sa k situácii nevedel vyjadriť. "Ja som nič nepočul, takže to nemôžem komentovať. V globále však môžem povedať, že v Taliansku sa pri rešpektovaní ostatných máme v čom zlepšovať. V zahraničí je vo futbale viac rešpektu, tam fanúšikovia myslia len na podporu vlastného klubu," poznamenal Conte.

Slovenský stopér v službách milánskeho klubu Milan Škriniar má na celú záležitosť jasný názor. "Takéto veci vo futbale nemajú miesto, ale, bohužiaľ, stále sú jeho súčasťou," povedal reprezentant SR podľa periodika Gazzetta dello Sport. V Cagliari pritom nejde o ojedinelý prípad rasizmu. V nedávnej minulosti mu čelili Moise Kean či Blaise Matuidi, obaja rovnako ako Lukaku futbalisti tmavej pleti.