Články - 02.09.2019 21:51

Atalanta prezradila dôvod Škrtelovho odchodu a našla náhradu

Zdroj: sita,huste.tv

V talianskom tíme Atalanta Bergamo už majú náhradu za Martina Škrtela. Bývalého kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie, ktorý musel údajne z klubu odísť pre nezhody s trénerom Gian Pierom Gasperinim, nahradil v strede obrany dánsky reprezentant Simon Kjaer.

Urastený 191 cm vysoký stopér pôsobil od roku 2017 v španielskom tíme FC Sevilla, v Bergame bude na hosťovaní do konca tejto sezóny. Dohoda nezahŕňa možnosť opcie na trvalý prestup. Informuje o tom oficiálny portál účastníka Serie A aj Ligy majstrov atalanta.it. Tridsaťročný Kjaer je 89-násobný dánsky reprezentant, ktorý bol kapitán severanov na MS 2018 v Rusku, kde skončili svoju púť v osemfinále. Bol aj účastník MS 2010 a ME 2012. Vo farbách národného tímu strelil 3 góly.

V rokoch 2015 až 2017 tvoril Kjaer so Škrtelom stopérsku dvojicu v tureckom Fenerbahce. Dán následne zamieril do Španielska, zatiaľ čo slovenský zadák zotrval v istanbulských farbách o dva roky dlhšie. Atalanta kuriozitu s náhlym Škrtelovým odchodom príliš nerozoberala, no v oficiálnom stanovisku uviedla ako dôvod ukončenia spolupráce to, že sa bývalý hráč Zenitu či Liverpoolu nevedel adaptovať na hru na troch bekov.