Články - 19.09.2019 19:12

Ronaldo je hladný po úspechoch. Chce viac Zlatých lôpt ako Messi

Zdroj: sita/youtube

Vysoká tréningová morálka a doslova posadnutosť úspechmi u Cristiana Ronalda sú všeobecne známe. Portugalský fenomén svetového futbalu najnovšie vyhlásil, že neprichádza do úvahy, aby v súboji na diaľku s Lionelom Messim o najlepšieho hráča futbalovej histórie neuspel. "Kariéru chcem ukončiť s vyšším počtom získaných Zlatých lôpt ako ich bude mať Messi. Bolo by to pekné a myslím si, že si to zaslúžim," vyhlásil 34-ročný Cristiano Ronaldo pre britskú televíziu ITV, cituje ho aj portál ORF.

Prestížne ocenenie Ballon d'Or pre najlepšieho futbalistu na svete získal Ronaldo dosiaľ päťkrát. Rovnako päťkrát sa z neho tešil Messi. Argentínčan má pred Portugalčanom výhodu v tom, že je o dva roky mladší. Vlani však hlavnú cenu obom tradičným adeptom vyfúkol Chorvát Luka Modrič. "Medzi mnou a Messim nepanuje priateľstvo, ale uznávame jeden druhého. Tlačíme sa navzájom dopredu, aby sme boli lepší hráči," zopakoval hráč s prezývkou CR7 známe fakty z minulosti.

Podľa niektorých odborníkov je Ronaldo lepší ako Messi, keďže dosiahol významné úspechy s viacerými klubmi (Manchester United, Real Madrid, Juventus), zatiaľ čo Messiho kariéra je spojená len s jednou, ale veľmi uznávanou značkou, ktorú pretvoril na svoj obraz - FC Barcelona. Navyše Ronaldo sa dočkal úspechov aj s portugalskou reprezentáciou, konkrétne titulu majstra Európy v roku 2016 a tiež nedávneho triumfu v novoutvorenej súťaži - Lige národov. Messi s Argentínou viackrát siahal na významný medzinárodný úspech, ale väčšinou stroskotal tesne pod vrcholom. Neúspešné finále si zahral na MS 2014 v Brazílii, ale aj trikrát na Copa América (2007, 2015, 2016). Víťazné finále zažil len na olympijských hrách v roku 2008 v Pekingu. "Som stále hladný po úspechoch a myslím si, že na tom nie je nič zlé. Vidina víťazstiev ma stále poháňa dopredu," skonštatoval Cristiano Ronaldo.