Články - 27.09.2019 17:58

Radosť hrať! Predstavili vizualizáciu vynoveného San Sira

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Na verejnosť presiakli obrázky toho, ako by malo vyzerať milánske futbalové San Siro po očakávanej rekonštrukcii. Po týchto snímkach musia byť fanúšikovia ešte netrpezlivejší. Svätostánok na západe Lombardska, ktorý svoje brány premiérovo otvoril v roku 1926, nadobudne modernú a luxusnú podobu, pre ktorú bude zážitkom navštíviť ho nielen pre nadšencov tohto športu, ale aj samotných hráčov. Na pohľad bude pritom pripomínať najstaršiu taliansku katedrálu.

Zovňajšok športoviska sa inšpiroval Duomom, čo úzko súvisí s plánom spraviť z neho najudržateľnejší areál v Európe. Práve preto nadobudol sklenú škrupinu a bude sa ňou podobať na gotickú katedrálu a sídlo milánskeho arcibiskupa, ktorá je v našich končinách známejšia ako "Milánsky dóm". Samotný Inter aj AC sa dohodli, že vizualizáciu svojho budúceho domova ukážu až na konci tohto týždňa, avšak o pár dní ich predbehol portál Calcio Mercato a dielo americko-talianského ateliéru prezentoval v 158-sekundovom videu.

Dôležitou vlastnosťou projektu budú takmer nulové emisie a patrične si pritom projektanti dali záležať aj na okolí štadióna a parkovacích miestach. Ich súčasťou bude prírodný ventilačný systém, spracovávanie dažďovej vody a solárne panely. Oba veľkokluby, ktoré tu budú hrávať, zároveň avizovali, že oproti starému štadiónu sa očakáva až o štyridsať percent menej hlukového smogu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora