Články - 01.10.2019 18:02

Arséne Wenger má mať pred sebou veľmi zaujímavú výzvu

Zdroj: sita/youtube

Francúz Arséne Wenger je podľa talianskeho periodika La Gazzetta dello Sport jedným z hlavných kandidátov na post hlavného trénera klubu AC Miláno. Kormidelníkom sedemnásobného víťaza Ligy majstrov je momentálne Marco Giampaolo, pod ktorým sa však "trasie" stolička. Dôvodom sú neuspokojivé výsledky jeho zverencov. Milánčania v úvodných šiestich kolách získali dokopy iba šesť bodov a patrí im 16. miesto tabuľky Serie A.

Meno 69-ročného Wengera sa spomínalo v súvislosti s milánskym AC aj počas ostatného prestupového obdobia, no vedenie klubu si napokon vybralo Giampaola. Ten podpísal kontrakt na tri sezóny, keď prebral mužstvo po klubovej ikone Gennarovi Gattusovi. "Rossoneri" však podávajú podpriemerné výkony a v predošlých troch súbojoch nezískali ani bod. V milánskom derby podľahli Interu 0:2, v Turíne prehrali s miestnym FC 1:2 a naposledy nezvládli domáci duel s Fiorentinou (1:3).

Arséne Wenger by sa mohol stať trénerom AC Miláno aj vďaka tomu, že dlhodobo spolupracoval s Ivanom Gazidisom, terajším generálnym riaditeľom milánskeho klubu. Zaujímavosťou je, že presne pred 23 rokmi, teda 1. októbra 1996, sa Wenger stal trénerom Arsenalu Londýn, na ktorého lavičke bol nepretržite do roku 2018. Vyhral s ním trikrát Premier League, sedemkrát získal FA Cup a rovnako sedemkrát uspel v súboji o Community Shield.