Články - 05.10.2019 12:48

Trénera vyhodili za vulgárnu kritiku aktivistky Thunbergovej

Zdroj: huste.tv

Športovec by si mal dávať pozor na svoje verejné vyhlásenia, aj pokiaľ sa nepohybuje na scéne najvyššej súťaže. Škaredo sa na tom popálil tréner Tommaso Casalini, ktorý pôsobil na lavičke Grosseta 1912, účastníka štvrtej najvyššej súťaže. O prácu prišiel potom, čo hanlivými výrazmi označil šestnásťročnú ekoaktivistku Gretu Thunbergovú a jej emotívnu reč pred svetovými politickými lídrami.

Potom, čo si Greta svojimi výstupmi získala veľkú celosvetovú pozornosť, Casalini sa rozhodol publikovať na Facebooku, čo si o nej myslí. Expresívne sa vyjadril, že je prostitútkou, ktorá by sa mala oddávať posteľným aktivitám, na ktoré má správny vek. Vďaka tomu sa do médií dostal aj tento neznámy tím a nie práve v najpozitívnejšom svetle. Vedenie tak bolo nútené reagovať a malo to personálne následky.

"Unione Sportiva Grosseto 1912 oznamuje prepustenie trénera, veľmi mladého Tommasa Casaliniho, pre správanie, ktoré sa rozchádza s našimi stanovenými princípmi a morálnymi zásadami," oznámil svojím prvým príspevkom, po ktorom nasledoval aj ďalší - ospravedlnenie Grete za celý incident. Prostredníctvom facebookového statusu sa následne ospravedlnil aj samotný tréner, ktorý to vysvetľoval tým, že písal v rozhorčení a nie sú to názory, ktoré by bežne zastával a prezentoval. Uznal pritom, že ľudia občas chyby robia a prijal to, že táto ho stála pracovné miesto.