Články - 08.10.2019 23:58

Čas pre Wengera? Marco Giampaolo v Miláne definitívne skončil

Zdroj: sita/youtube

Stolička po trénerom Marcom Giampaolom bola v talianskom klube AC Miláno už dlho rozkývaná, teraz o ňu definitívne prišiel. Vedenie "rossoneri" v utorok rozhodlo o jeho odvolaní, napomohlo mu ani víťazstvo 2:1 na pôde FC Janov vo víkendovom súboji 7. kola Serie A. Milánčania sú v tabuľke súťaže až na 13. priečke, zo siedmich duelov vydolovali len deväť bodov.

Giampaolo v AC Miláno dlho nevydržal. Do klubu prišiel pred aktuálnou sezónou ako náhrada za Gennara Gattusa. "Klub ďakuje Marcovi za jeho prácu a praje mu len to najlepšie v ďalšej trénerskej kariére," uvádza sa na webe AC Miláno. Meno Giampaolovho nástupcu ešte nie je známe, talianske médiá však hovoria najmä o Stefanovi Piolim. Ten naposledy pracoval vo Fiorentine, v sezóne 2016/2017 viedol Inter Miláno a viackrát priznal, že je priaznivcom Interu. Viaceré médiá však informovali aj o tom, že medzi kandidátov na tento post sa radí Arséne Wenger. Ten nedávno priznal, že odmietol viaceré kluby Premier League, no ponuke mimo ostrovov by sa nebránil.

V Serie A ide o druhú trénerskú výmenu v tejto sezóne, v pondelok Eusebio Di Francesco ukončil pôsobenie v Sampdorii Janov. Zaujímavosťou je, že Di Francesco nahradil v Sampdorii Giampaola.