Články - 05.11.2019 14:44

Balotelli opäť terčom rasistických útokov

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Taliansky futbalista Mario Balotelli je vo svete známy svojimi rôznymi excesmi, prehreškami, či úsmevnými situáciami. Z času na čas však nastanú situácie spojené práve s jeho osobou, ktoré nemajú v 21. storočí čo hľadať.

Počas nedeľňajšieho stretnutia 11. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže medzi Hellasom Verona a Bresciou Calcio opäť úradovali aj nespratní fanúšikovia. Smerom k Balotellimu totiž adresovali rasistické pokriky. To však útočník Brescie nenechal len tak. Po niekoľkých urážkach odkopol loptu mimo hru a opustil hraciu plochu. Na tento podnet hlavný rozhodca zápas prerušil a fanúšikovia na celom štadióne boli upozornení na podobné správanie.

Situácie, ktoré Mario Balotelli bohužiaľ veľmi dobre pozná, by sa v dnešnej dobe, teda 21. storočí, jednoznačne stávať nemali. Taliansky útočník sa však v tejto situácii udržal a zachoval chladnú hlavu. Fanúšikom domáceho tímu navyše odpovedal tým najlepším možným spôsobom, keď v 85. minúte strelil jediný gól Brescie. Ten však na zisk bodov nestačil a tak si Hellas Verona pripísal po víťazstve 2:1 tri body do tabuľky.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora