Články - 25.11.2019 13:46

Takto ho poznáme. Balotelli sa pohádal s trénerom a prestupuje

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Napriek viacerým sľubom, že sa tak stane, futbalista Mario Balotelli sa stále nevie zbaviť svojej nálepky kontroverzného hráča. Silnou stránkou nie je ani jeho lojalita. Momentálne zarezáva už vo farbách ôsmeho klubu vo svojej kariére a čoskoro zrejme pribudne ďalší. Pred aktuálnou sezónou sa taliansky útočník pomerne nečakane na tri roky upísal Brescii. Zďaleka však nie je takým veľkým prínosom, ako sa očakávalo. V siedmich zápasoch skóroval len dvakrát a mužstvo je na chvoste poradia Serie A.

Zlé výsledky navyše počas ročníka stáli miesto trénera Eugenia Coriniho. Nahradil ho Fabio Grosso a s Balotellim si evidentne nesadol. Bývalý kouč Bari alebo Hellas Verona vyčítal najväčšej hviezde tímu nedostatočné nasadenie na tréningu, na čo sa jeho zverenec urazil a rozčúlene opustil tréningové centrum. Klub okamžite avizoval, že to bude mať aj disciplinárnu dohru, ale predovšetkým to značne naštrbilo spoločnú budúcnosť hráča a klubu z Lombardska. Mario Balotelli bol okamžite vyškrtnutý zo súpisky na víkendový zápas s AS Rím a podľa niektorých médií je už teraz predbežne dohodnutý s novým zamestnávateľom.


Ani bez Balotelliho to Brescii nevyšlo a v dvanástom tohtosezónnom zápase deviaty raz prehrala

Záujem o bývalú hviezdu Interu Miláno a Manchestru City má byť v Spojených štátoch amerických. Jeho odchod mimo Európy sa v minulosti skloňoval už viackrát a lanáriť ho mali predovšetkým kluby z Ázie. Odtiaľ má údajne rovnako ponuku aj teraz a okrem toho aj z tureckého Galatasarayu a brazílskeho Flamenga. Pre ktorú z možností sa rozhodne, je zatiaľ otázkou. Rovnako tak aj to, do akej miery bude Brescia ochotná pustiť ho bez výraznejšej finančnej kompenzácie.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora