Články - 26.11.2019 13:37

Conte zverencov inštruuje aj v sexuálnom živote

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Moderný tréner svojich zverencov nielen motivuje a inštruuje pre konkrétne herné situácie, ale je mentorom vo viacerých oblastiach. Poriadne k srdcu si to vzal Antonio Conte, ktorý momentálne pracuje v radoch Interu Miláno. Pre médiá priznal, že svoje skúsenosti, rady a odporúčania mladým futbalistom odovzdáva napríklad aj v otázkach sexuálneho života a viacerí s ním podobné témy riešia otvorenejšie ako s kýmkoľvek iným.

Niekdajší stredopoliar, ktorý už prešiel viacerými pôsobiskami aj ako tréner, na tom nevidí nič nezvyčajné. Viacerí tréneri udelili svojim zverencom počas konkrétnych turnajov zákaz sexuálnych stykov, iní sú názoru, že to môže mať na výkon v zápase priaznivý vplyv. Conte chodí v diskusiách na túto tému ešte ďalej a svojim hráčom dokonca radí byť v pasívnych polohách a preferovať kratšie trvajúce "čísla". Odľahčene k tomu dodáva, že výhodou je mať dlhodobejšiu partnerku, pri ktorej trochu odpadá snaha podávať výnimočný výkon.

Hoci to môže vyznievať bizarne, v nejednej profesionálnej futbalovej šatni sa už diskusie na túto tému viedli. Melissa Sattová, partnetka Kevina Princea Boatenga, v jednom rozhovore prezradila, že na častých svalových problémoch reprezentanta Ghany má svoj podiel, ale z nárokov preto spustiť nehodlá. Výskumu na tému vplyvu pohlavného styku na športový výkon sa venovala aj náučno-populárna televízna relácia Sport Science a na "pokus" sa podujala boxerka Liz Parrová.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora