Články - 27.11.2019 15:22

Tradičný taliansky klub v problémoch. Hrozí, že ho opustia aj najväčšie hviezdy

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Nepresvedčivé výkony, dlhé čakanie na víťazstvo, či siahnutie na hráčske platy. Tak aktuálne vyzerá situácia v talianskom Neapole. Bývalý klub slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka vyhral naposledy v októbri, keď v lige porazil Hellas Verona a následne si poradil aj so Salzburgom v Lige Majstrov. Odvtedy ťahá sériu šiestich zápasov bez výhry, čo hnevá aj samotného prezidenta klubu.

Päť remíz a jedna prehra. To je bilancia Neapola v uplynulých šiestich súťažných dueloch. Pokles na siedme miesto v tabuľke a navyše dnešný náročný zápas na Anfield Road proti domácemu Liverpoolu v Lige Majstrov. Nezávideniahodná situácia, ktorú už prevzal do vlastných rúk aj prezident klubu Aurelio De Laurentiis. Ten siahol všetkým hráčom na platy, keď im údajne strháva 25 až 50 percent z vopred dohodnutých súm.

To však nie je jediné vyvodzovanie dôsledkov. Uvažuje sa tiež o tom, že počas najbližšieho prestupového obdobia klub opustia aj najväčšie hviezdy ako Lorenzo Insigne, či Dries Mertens. Stolička sa trasie aj pod hlavným trénerom Carlom Ancelottim, ktorý by podľa talianskych médií mohol byť pri pokračovaní takýchto výkonov čoskoro nahradený Massimilianom Allegrim. Bývalý tréner Juventusu je momentálne bez práce a pre Neapol by mohol byť tým správnym impulzom.

Zdroj: sita

Podľa dostupných zdrojov však malo dôjsť aj k potýčke medzi synom prezidenta klubu a zároveň viceprezidentom Neapola Edoardom De Laurentiisom a brazílskym záložníkom Allanom. Hráč "Partenopei" už zrejme nezniesol situáciu v tíme a tak sa dostal do konfliktu so spomínaným členom predstavenstva.

Ako bude táto situácia pokračovať? Viac sa možno dozvieme už večer po zápase s Liverpoolom. Neapol nutne potrebuje víťazstvo, aby sa veci začali hýbať správnym smerom. Iba výhry zrejme dokážu posunúť tradičný taliansky klub ďalej. 

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora