Články - 02.12.2019 13:01

Inter s historicky najlepším štartom. Bude to stačiť na Juve?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: sita/huste.tv

Serie A za ostatné roky ponúkala najmä preťahovanie o majstrovský titul medzi Neapolom a Juventusom, v ktorom bol tradične úspešnejší turínsky klub. Ten teraz našiel nového vyzývateľa. Kým mužstvo spod Vezuva prežíva krízu, milánsky Inter v štrnástich kolách prehral jediný raz a s jednobodovým náskokom sa drží na čele tabuľky. V klubovej histórii ešte nikdy nezažil lepší vstup do ligovej sezóny.

Remíza Juventusu so Sassuolom dala modro-čiernym možnosť vyšvihnúť sa na prvú priečku a výhrou nad Spalom sa to aj podarilo. "Od chvíle, ako som prišiel k tomuto tímu, pracujeme na tom, aby sme naším súperom vedeli spôsobiť problémy. Napriek tomu, že sme odohrali iba 14 zápasov, odvádzame skvelé služby. Keď protivník ako Juventus zakopne, musíte urobiť všetko, čo je vo vašich silách, aby ste z toho vyťažili maximum," spokojne po zápase hodnotil tréner Antonio Conte.

Tradičnou súčasťou zostavy je aj slovenský reprezentant Milan Škriniar, ktorý nevynechal jedinú minútu v lige ani v Champions League. Na konte však má štyri žlté karty a visí tak nad ním hrozba dištancu. V Miláne môže byť pri ukončení deväťročného čakania na majstrovský titul. Počas tohto obdobia sa osemkrát tešil Juventus a raz AC Miláno. Okrem toho ide o osemnásťnásobného majstra Talianska, no cesta k ďalšiemu zlatu je ešte dlhá. Okrem iného, do konca sezóny sú naplánované náročné duely na pôde Juventusu, oboch rímskych klubov, v Neapole alebo na pôde Atalanty.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora