Články - 04.12.2019 13:49

Sťahovanie milánskych klubov zďaleka nie je hotovou vecou

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Vyzeralo to ako hotová vec, verejnosť sa kochala novým návrhom San Sira, ktoré má pripomínať katedrálu Duomo, a hráči sa tešili, kedy si vo vynovenom komplexe prvý raz zahrajú. Lenže mestské zastupiteľstvo malo viaceré zasadnutia, ktorých výsledkom bolo, že takáto veľká rekonštrukcia sa realitou nestane a domov AC či Interu zrejme ostane v pôvodnom stave.

Mesto zastáva názor, že Štadión Giuseppeho Meazzu ostane zachovaný minimálne do roku 2023. Informáciu prostredníctvom svojich kanálov pretlmočili obe zahrnuté mužstvá, no líšia sa v spôsobe, ako hodlajú s týmto odporúčaním naložiť. Kým Inter spravil krok späť a návrh je ochotný akceptovať, AC sa myšlienky na nový štadión nevzdáva. Dokonca by v meste mohli fungovať oba súčasne. Nejaký ten zásah napriek tomu na San Sire zrealizovaný byť musí a stánok, postavený v roku 1925, zopár úprav potrebuje.


Poslednou výraznejšou úpravou prešiel štadión pred piatimi rokmi

Za celkom veľkú raritu je už považovaná blízkosť liverpoolskych štadiónov Anfield a Goodison Park. Chôdzou by ste medzi nimi prešli približne za pätnásť minút. Domovy dvoch najslávnejších belehradských tímov dokonca oddeľuje len približne sedemsto metrov a ešte o pár desiatok metrov bližšie k sebe majú mestskí rivali vo švédskom Malmö. Ďaleko by sme po takýto príklad nemuseli ísť ani my. Domovský stánok Bohemians a Slavie Praha od seba delí len 1,2 kilometra. Ešte o krok ďalej chcú ísť predstavitelia z červeno-čiernej časti Milána. Vedenie, podľa najnovšieho stanoviska, nevidí problém ani v tom, ak by stánky boli od seba vzdialené len sto metrov a šlo by o inovatívny nápad.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora