Články - 14.12.2019 22:00

Špalek zariadil triumf Brescie, tešil sa s ním aj Balotelli

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Slovenský futbalista Nikolas Špalek bol tvorcom víťazstva Brescie v sobotňajšom stretnutí 16. kola najvyššej talianskej súťaže. Na ihrisko sa dostal ako náhradník v 29. min, keď vystriedal Emanueleho Ndoja, a už o tri minúty neskôr asistenciou vyzval na otvárací gól duelu proti US Lecce Jhona Chancellora. Dvadsaťdvaročný útočník dostal v 58. min žltú kartu, ale už onedlho po napomínaní mohol oslavovať.

Brescia, za ktorú nastúpil aj kontroverzný Mario Balotelli, predviedla ukážkovú kontru. Ernesto Torregrossa prihral Dimitrimu Bisolimu, ktorý si počkal na správny moment a pred bránkou našiel voľného Špaleka. Mladý Slovák potvrdil šťastnú ruku trénera pri striedaní, keď už nemal problém poslať loptu do siete Lecce. "Žolík" svojím premiérovým gólom v Serie A spečatil triumf svojho tímu, ktorý sa vďaka druhému trojbodovému zisku za sebou odpútal zo zóny zostupu. V priebežnej tabuľke je Brescia sedemnásta o dva body za Lecce.

Taliansko - I. liga - 16. kolo:
Brescia Calcio - US Lecce 3:0 (2:0)
Góly: 32. Chancellor, 44. Torregrossa, 61. Špalek
Nikolas Špalek (Brescia) nastúpil v 29. min, prihral na prvý gól svojho tímu, v 58. min dostal žltú kartu a v 61. min skóroval.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora