Články - 24.12.2019 07:52

Ronaldo stratil impozantnú finálovú štatistiku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Bolo zrejmé, že sa bude hovoriť práve o ňom, bez ohľadu na výsledok. V nedeľu sa hralo o taliansky Superpohár a Juventusu sa postavilo rímske Lazio, ktoré v minulej sezóne dotiahlo až k trofeji svoju púť Pohárom. Trochu nečakane to bolo práve mužstvo z hlavného mesta, ktoré sa tešilo z víťazstva 3:1 a túto trofej vybojovalo po piaty raz v klubovej histórii. Hviezdny Cristiano Ronaldo pri prehre strelecky mlčal a zároveň si pokazil impozantnú štatistiku finálových stretnutí. Či už to bol Real Madrid, Juventus alebo národný tím Portugalska, rozhodujúcu bitku dotiahol so spoluhráčmi do víťazného konca štrnásťkrát po sebe.

Dlhé zlaté ťaženie Ronalda započalo v apríli 2014, kedy Real Madrid vyhral vo finále Copa del Rey nad Barcelonou 2:1. Potom prišlo pomerne dlhé obdobie, v ktorom portugalský kanonier nepocítil, aké je to byť strieborný. Najvýraznejšie to na vlastnej koži spoznal v roku 2004, kedy reprezentačný tím v domácom prostredí podľahol na európskom šampionáte Grécku 0:1.

Naopak, finále Champions League 2017 proti svojmu súčasnému zamestnávateľovi "okorenil" dvomi gólmi, rok predtým proti mestskému rivalovi Atléticu premenil rozhodujúcu penaltu. Trafil sa aj v španielskom superfinálovom zápase proti Barcelone v ročníku 2017 a v decembri toho istého kalendárneho roka bol jediným strelcom finále MS klubov proti Grémiu. V roku 2018 zase vystrelil jediným gólom taliansky Superpohár proti AC Milánu. Za osobitnú zmienku stojí aj Euro 2016, kedy ho zranenie vyradilo z akcie už v 25. minúte, ale jeho spoluhráči súboj s Francúzskom dotiahli do víťazného konca a pomohli mu šnúru natiahnuť.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora