Články - 24.12.2019 10:14

AC Miláno sa spamätáva z historického debaklu a hroznej dekády

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Futbalové AC Miláno prežíva najhoršie desaťročie v histórii klubu, počas ktorého sa mu nedarí priblížiť k ligovej špičke. Bodka za týmto kalendárnym rokom bola až symbolická - prehra na pôde Atalanty Bergamo 0:5, pričom takýmto rozdielom klub v lige prehral len po štvrtý raz počas svojej existencie. Naposledy pred 21 rokmi proti AS Rím.

V päťdesiatych rokoch sa červeno-čierni tešili hneď zo štyroch majstrovských titulov, v deväťdesiatych dokonca z piatich. Zlatý ligový skalp s poradovým číslom osemnásť tento klub získal v sezóne 2010/11 a odvtedy sa mu tradične vysoké ambície napĺňať nedarí. Čo viac, Milánčania sa prepadli do takého "lepšieho priemeru" Serie A a odnieslo si to deväť rôznych manažérov. Medzi nimi aj veľké mená formátu Massimiliana Allegriho alebo klubové ikony ako Filippo Inzaghi a Gennaro Gattuso.


Práve Atalanta je jedným z klubov, ktorý sa dostal na pozície, ktoré kedysi patrili AC. Prepracovala sa do Európskej ligy a aj momentálne drží lichotivú piatu priečku. "Všetko, čo sme v zápase ukázali, bolo zlé. Táto prehra nás veľmi bolí. Hrali sme výrazne pod naše možnosti a také niečo by sme si nemali dovoliť," konštatoval po zápase sklamane kouč Stefano Pioli, ktorý sa do funkcie dostal začiatkom októbra. Pod jeho vedením je mužstvo momentálne bližšie k zostupu ako k pohárovej Európe.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora