Články - 08.01.2020 18:44

Najhodnotnejší hráč Serie A? Nie je to Ronaldo, ani de Ligt

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Transfermarkt.com

Špecializovaný futbalový portál Transfermarkt.com zverejnil rebríček najhodnotnejších futbalistov talianskej Serie A. Prvenstvo si v bohatej konkurencii vybojoval argentínsky univerzál v službách Juventusu Turín Paulo Dybala, ktorý je ohodnotený 85 miliónmi eur. Hviezda súťaže Cristiano Ronaldo sa nenachádza ani v najlepšej päťke tohto zoznamu.

V elitnej desiatke má zastúpenie päť klubov. Až štyroch hráčov dodal Juventus, dvoch Inter Miláno a Neapol a po jednom Lazio Rím a Fiorentina. Rebríčku kraľuje argentínske duo, keď na prvom mieste nájdeme Paula Dybalu, ktorému dýcha na chrbát Lautaro Martínez z milánskeho Interu s cenovkou 80 miliónov eur. O päť miliónov menej majú pri svojom mene hneď štyria hráči a medzi nimi napríklad Cristiano Ronaldo či Matthijs de Ligt.

Slovensko v rebríčku zastupuje Milan Škriniar a to veľmi vysoko. Nachádza sa na jedenástom mieste, keď špecialisti ohodnotili jeho výkony na 60 miliónov eur. Touto cenovkou sa pýši aj ďalších päť hráčov, medzi ktorými je napríklad Lorenzo Insigne. Najlepšie ohodnoteným brankárom je Gianluigi Donnarumma z milánskeho AC. Jeho hodnota sa aktuálne nachádza na hranici 55 miliónov eur.

Zdroj: Transfermarkt.com

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora