Články - 10.01.2020 17:26

Vstup do Seria A ako Lukaku? Naposledy ešte veľká legenda

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Keď sa Romelu Lukaku presunul z Manchestru do Milána, tréner Antonio Conte ho pre nadváhu na úvod letnej prípravy vyradil z kádra. Belgický reprezentant na to zakrátko odpovedal instagramovou fotografiou svojho vypracovaného tela s ironickým komentárom, že to na obézneho chlapa nie je zlé. Kto by v tom čase predpokladal, že prežije priam historický vstup do Serie A? Lenže stalo sa to realitou. Hneď v prvom kole proti Lecce sa uviedol presným zásahom a v doterajších osemnástich kolách sieť rozvlnil 14krát. Vďaka tomu je druhým najlepším strelcom súťaže a dva zásahy pridal aj v Champions League.

Výkony Lukakua sú zaujímavé aj pri pohľade na historické štatistiky. Osemnásť ligových zápasov v sezóne 2019/20 sú zároveň prvými, ktoré si pripísal v Taliansku. Takto impozantný začiatok na Apeninskom polostrove mal v novodobej histórii jediný muž - Ukrajinec Andrij Ševčenko, ktorý v rokoch 1999 až 2006 žiaril vo farbách AC Milána. Vo svojich prvých pätnástich zápasoch strelil 19 gólov. Pokiaľ teda Lukaku v sobotu skóruje proti Atalante raz, budú mať pri svojom vstupe do súťaže identické štatistiky. Jeden dôležitý rozdiel tam však ostáva. Ševčenko šiel do Milána ako talentovaný mladík z materského Dynama Kyjev a takýmto spôsobom vystrelil na scénu veľkého futbalu. Až neskôr dal o sebe vedieť aj v Chelsea. Belgičan má 26 rokov a pred Interom početné skúsenosti pozbieral v Premier League.


Inter sa o skóre drží na čele Serie A. K výhre 3:1 nad Neapolom Lukaku prispel dvomi gólmi

Nech už chceme alebo nechceme jeho historický zápis spochybňovať, v Miláne opäť ukazuje, že je útočníkom svetového formátu. To bol taktiež spochybňovaný fakt na konci jeho pôsobenia v Manchestri United, keď nenadväzoval na nástrely z evertonských farieb. Do úzadia sa zároveň dostával aj v reprezentačnom tíme Belgicka, kde sa na konci kvalifikačného cyklu na jeho miesto intenzívne tlačil Origi, Benteke či Batshuayi. Dnes však bojuje o korunku talianskeho kráľa strelcov. Za Cirom Immobilem z Lazia zaostáva o päť gólov, ale za sebou drží mená ako Cristiano Ronaldo, Edin Džeko, Paulo Dybala, Gonzalo Higuaín či Andrea Belotii.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora