Články - 21.01.2020 16:01

Nepoučiteľný! Balotelli vylúčený po siedmich minútach na trávniku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Sľubov o napravení vyslovil Mario Balotelli viac ako dosť, no realita je taká, že stále je to podobne neriadená strela. Vo víkendovom zápase jeho Brescie s Cagliari dostal už svoju trinástu červenú kartu v popredných európskych súťažiach a úplne mu k nej stačil sedemminútový pobyt na trávniku.

Tréner Eugenio Corini s ním zvyčajne počíta v základnej zostave, no proti ašpirantovi na pohárovú Európu si ho šetril ako žolíka z lavičky. Tento ťah bol mimoriadne neúspešný. Slávny útočník nastúpil v rámci striedania v 74. minúte. Neohrial sa ani desať minút a rozhodca mu ukázal dvakrát žltú kartu. Stalo sa tak krátko potom, ako Cagliari zmazalo manko a vyrovnalo na 2:2. Viac sa v súboji už nestalo, no dicsiplinárka zasadalo po ňom. Previnilcovi vymerala dvojzápasový dištanc a pokutu 10 tisíc eur.

Balotelli je len jedným z dvoch hráčov v piatich najlepších európskych ligách, ktorý bol vylúčený v každej z najaktuálnejších štyroch sezón. Krok s ním v tomto drží len obranca Jemerson z Monaka. Známe už je aj to, že jeho opätovné prerazenie do veľkého futbalu cez zachraňujúci sa celok, sa konať nebude. Od augustového príchodu dal za Bresciu len päť gólov, mužstvo je na osemnástej priečke a jej prezident sa pred časom nechal počuť, že tento útočník nie je vhodný typ pre zachraňujúci sa tím. Počas januárového prestupového obdobia mu tak nebudú brániť v odchode.