Články - 26.01.2020 17:44

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Počas sobotňajšieho stretnutia 21. kola talianskej Serie A sa medzi Turínom a Atalantou zrodil netradičný výsledok. Hostia totiž triumfovali vysoko 7:0, keď sa hetrikom blysol Josip Iličič. Práve 31-ročný útočník sa postaral aj ako gól zápasu po tom, čo sa presadil takmer z poliacej čiary.

Celá situácia sa odohrala v 53. minúte, teda v čase, kedy Atalanta viedla už 3:0. Slovinský zakončovateľ už mal jeden presný zásah na svojom konte, no efektne pridal aj druhý. Využil štandardnú situáciu, ktorú jeho tím dostal v blízkosti stredového kruhu. Okamžite si všimol brankára Turína Salvatore Siriguho a keďže ten sa nachádzal ďaleko pred svojou bránou, vedel čo má urobiť.

Loptu poslal tvrdou a najmä presnou strelou do siete a zvýšil tak na 4:0. O minútu na to skóroval Iličič znova a zavŕšil tak svoj hetrik. Atalanta sa vďaka vysokému víťazstvu dostala na hranicu 38 bodov a v tabuľke tak stále bojuje s rímskym AS o štvrtú pozíciu.